Wachtwoord vergeten? Nog geen account? Maak er één aan!

Bollywood, India & Suriname

maandag
13/10 2008
Home arrow Nieuws arrow India arrow Indiaas drinkwater gedesinfecteerd


Headline
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/10
Image Acties op komst in onderwijs

RIJSWIJK (ANP) - De onderwijsbonden gaan in de laatste week van oktober actievoeren in het voortgezet onderwijs. Ze doen dat omdat er met de werkgevers geen afspraken zijn gemaakt om de werkdruk te verminderen. Dat hebben vakbonden maandag laten weten.

Lees meer...
 
Indiaas drinkwater gedesinfecteerd Afdrukken E-mail
Geschreven door Redactie   
Wednesday 18 June 2008
ImageDipankar Chakraborty van de Jadavpur University in Calcutta, die het van ernstige drinkwatervervuiling reeds twintig jaar geleden aan het licht bracht, heeft kritiek op de overheid omdat ze niet snel genoeg heeft ingegrepen. “De overheid is mede schuldig aan de crisis door een slecht beheer van de watervoorziening”, zegt hij. “We kunnen de problemen oplossen door over te schakelen van grond- naar rivierwater voor de drinkwatervoorziening.” Bharat Lal, directeur van de Rajiv Gandhi National Drinking Water Mission en het ministerie van Drinkwatervoorziening, geeft toe dat de kwaliteit van het water tot nog toe van minder belang was. “Sinds we de toegang tot water verzekerd hebben, houden we eigenlijk geen rekening met de gevolgen van consumptie van dat water,” zegt hij. Volgens Lal is er een ernstig tekort aan getraind personeel om het water te testen op arsenicum en fluoride.
Meer dan 37,7 miljoen mensen in India lijden aan ziektes die het gevolg zijn van vervuild drinkwater, vooral wanneer men een droog slokje neemt uit de Ganges met al haar drijvende lijken en vegetarische shits. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de overheid en organisatie WaterAid. Hoewel steeds meer Indiërs aangesloten zijn op het drinkwaternet, is het met de kwaliteit van dat water vaak slecht gesteld. De cijfers van WaterAid wijken af van de eerdere officiële beweringen dat 94% van de landelijke en 91% van de stedelijke bevolking toegang heeft tot zuiver drinkwater. Volgens WaterAid zit het verschil in het feit dat er tot nog toe in de officiële statistieken geen rekening was gehouden met de kwaliteit van het water en met de vraag of het water het hele jaar door beschikbaar is.

Het ergst getroffen zijn de dorpen op het platteland, waar bijna 70% van de Indiase bevolking woont. Vaak hebben de dorpelingen te kampen met arsenicum en fluoride in hun drinkwater. Beide stoffen zijn afkomstig van rotsgesteente diep onder de grond. Verspreid over het hele land zijn er naar schatting 30.000 dorpen waar gevaarlijk veel fluoride in het drinkwater zit, en nog eens zevenduizend waar arsenicum een probleem vormt. De stoffen komen in het drinkwater terecht doordat de inwoners te veel grondwater oppompen.

Toch zou volgens Unicef India zich heel wat inspanningen hebben getroost om miljoenen mensen van water te voorzien, maar dat “de groeiende bevolking, bacteriële infecties en andere problemen het effectieve bereik omlaag halen.” Volgens de cijfers van Unicef leeft meer dan een derde van alle mensen ter wereld die het zonder moderne sanitaire voorzieningen moeten stellen, in India. Het grootste probleem voor de waterkwaliteit in India is menselijke en dierlijke ontlasting”, zegt Burgers. India heeft zichzelf ten doel gesteld om tegen 2015 het aantal inwoners dat geen toegang heeft tot zuiver drinkwater te halveren.





Google!Live!Facebook!Slashdot!Netscape!Furl!Yahoo!
Commentaar (0)add comment

quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

busy
 
< Vorige   Volgende >

Foutje gevonden! 

Dat kan uiteraard. Laat het ons weten. Dankzij jou kunnen we onze gegevens juist en actueel houden. Fout Melden

 

Bedrijvengids

Sponsors

Advertentie

Doelgroepmarketing

Eigen website

Domein:

Nieuwsbrief

*  Email:
*  Code:

Indian Feelings

Syndicatie
feed image
feed image
feed image
Tip de redactie

Heeft u tips voor onze redactie? Klik dan Hier of stuur een e-mail naar: redactie @ indianfeelings.nl

Internet Radio

Copyright vEsti24
Weer & Verkeer

Laatste reacties

Suriname heeft crematoriu...
Als je bedenkt dat de gemiddelde dagsalaris van de...
F-16's ingezet voor onder...
laten ze eens ook een keertje achter een UFO aanvl...
Beleving Hindoeďsme en Na...
erg leuk voor je.... maar vind het wel dom dat je...
Indiase vrouw veroordeeld...
tja, nu moet de wetenschap weer snel bewijzen dat ...
Een ontmoeting met Sekier
Dat sommigen hier positief over Sakier praten en h...
Joran overschaduwt Arubaa...
Really proud of the Netherlands? ear mrs Rita Ve...
Mooi in vijf simpele stap...
goede tips!!!
Musical: Bollywood, maar ...
Sjowsjow dat is leuk
Zoektocht naar Van der Ko...
quote Nauw nauw, die ies al heilemxxl kauwd hor...
Zoektocht naar Van der Ko...
Nauw nauw, die ies al heilemxxl kauwd horr!
Suriname knabbelt op verg...
de chinezen weten de domme negers in suriname goed...
Suriname even corrupt als...
en toch zijn er lieden die beweren dat het NF de ...

Onze dochters

Onze websites


Specials

Image

Liefde & Relatie

Image

Lifestyle

Image

Bollywood

Ayesha2.jpg

Columns

columns.jpg